Loading
Nasze usługi
NOX Off

Sonda NOX

Tlenki azotu NOX powstają w komorze spalania i w układzie wylotowym silnika. Te groźne związki wpływające na skażenie atmosfery są wynikiem reakcji pomiędzy azotem (N2) tlenem (02). W celu poprawy jakości spalin emitowanych do atmosfery twórcy samochodów tworzą specjalne  układy recyrkulacji spalin w taki sposób aby zminimalizować emisję NOx.

Sonda NOx – samochodowy czujnik tlenków azotu – NOx Sensors (SNS).

Sondę tlenków azotu montuje się wewnątrz układu wydechowego. Jej głównym zadaniem jest monitoring zawartości NOx w gazach spalinowych. W przypadku gdy sonda NOx wykryje zbyt dużą emisję szkodliwych substancji, natychmiast przesyła taką informację do sterownika silnika, który uruchamia odpowiednie układy neutralizujące gazy(np. system AdBlue), zanim te przedostaną się do atmosfery.

Uszkodzony czujnik NOx – objawy

W przypadku uszkodzenia sondy NOx mieszanka o optymalnym składzie przestanie trafiać do silnika co spowoduje problemy z poprawna pracą jednostki napędowej, kłopoty z układem DPF oraz zwiększenie zużycia paliwa . Dodatkowo czasami dochodzi jeszcze automatyczne ograniczenie mocy silnika w samochodzie. Najprawdopodobniej w tym czasie zapali się kontrolka silnika, więc dopiero wizyta w serwisie i kompleksowa diagnostyka umożliwi zidentyfikowanie awarii.

NOx OFF czyli usunięcie sondy NOx

Usuwanie sondy  NOx jest działaniem bardzo podobnym do chiptuningu i polega na wyłączeniu jej za pomocą sterownika z indywidualną mapą. Po wyprogramowaniu poziom AdBlue nie będzie maleć, samochód nie będzie wyłączać się i wchodzić w tryb awaryjny, czujniki nie pokażą żadnych błędów związanych z systemem AdBlue, nie obniży się  moc, normy emisji spalin dalej będą mieścić się w normie, a spalanie będzie wynosiło tyle samo jak w normalnie działającym samochodzie z systemem AdBlue.

Usuwanie sondy NOx Lublin i okolice

Jeżeli jesteś  zainteresowanych modyfikacją mocy w swoim samochodzie zapraszamy do naszego warsztatu  położonego w Szczekarkowie (Lubartów), 30 km od Lublina. Oferujemy profesjonalne wyprogramowanie czujnika tlenków azotu.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Stawiamy na  zadowolenie naszych klientów oraz na najwyższy standard wykonania wszystkich prac, zleconych przez Ciebie. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.