Loading
Nasze usługi
wyłączenie klap wirowych

Wyłączenie klap wirowych

Klapy wirowe najczęściej spotykane są w silnikach diesla. Bardzo często nazywa się je zaworkami motylkowymi i umieszczone są one w kolektorach ssących silników diesla. Ich zastosowanie podyktowane jest głównie względami ekologicznymi. Mają one przede wszystkim domknąć kanał ssący podczas gdy silnik pracuje na biegu jałowym. Choć w praktyce klapy wirowe miały pomagać środowisku, to jednak wynalazek ten nie działa na korzyść silnika. Na czym więc polega usługa wyłączenia klap wirowych?

Wyłączenie klap wirowych- na czym polega ta usługa?

Klapy wirowe to jeden z tych „wynalazków”, który miał skutecznie podnieść poziom ekologiczności samochodów z napędem diesla. W praktyce jednak niewiele przyczynia się do ochrony środowiska, a może być przyczyną poważnych awarii silnika. Wobec tego usługa wyłączenia klap wirowych cieszy się coraz to większą popularnością. Na czym ona jednak polega? Przede wszystkim cały proces rozpoczyna się od diagnostyki komputerowej. Fachowcy muszą bowiem poznać przyczynę usterki. Co więcej, konieczna jest nowa mapa, która będzie specjalnie zaprojektowana i dopasowana do indywidualnych potrzeb samochodu. Kiedy specjaliści upewnią się, że nie ma żadnych przeciwwskazać do wyłączenia klap wirowych, przystępują oni do pracy. W praktyce, wyłączenie następuje poprzez zastąpienie klap wirowych zwykłymi zaślepkami.

Wadliwe klapy wirowe – po czym można je rozpoznać?

Wadliwe klapy wirowe tak naprawdę dają bardzo wyraźne objawy. Przede wszystkim komputer diagnostyczny pokazuje charakterystyczny błąd. Jednocześnie kierowcy będą mogli zauważyć wyraźny spadek mocy silnika, a jazda nie będzie już sprawiała im większej przyjemności. Im dłużej problem ten będzie bagatelizowany, tym poważniejsze może mieć konsekwencje dla silnika auta. W praktyce, wadliwe klapy wirowe mogą doprowadzić nawet do poważnych awarii i uszkodzeń. Jak łatwo można się domyślić, naprawa silnika będzie o wiele bardziej kosztownym przedsięwzięciem, niż samo zaślepienie klap wirowych. Jednocześnie warto zauważyć, że jest to zabieg całkowicie bezpieczny dla silnika, a także nie wpływa na jego podzespoły.

Wyłączenie klap wirowych- co ono daje?

Wyłączenie klap wirowych nie ma wpływu bezpośrednio na sam silnik, ani także na jego podzespoły. Kierowcy więc nie muszą się obawiać, że wykonana przez nas usługa doprowadzi do drastycznej zmiany parametrów. Tak naprawdę, wyłącznie klap wirowych nie spowoduje również przekroczenia norm ekologicznych. Zastąpienie klap wirowych „zaślepkami” pozwoli na ochronę silnika przed uszkodzeniami, a także przywrócenie mu pierwotnej mocy i sprawności. Z kolei dla kierowców, będzie to oznaczało zwolnienie z kosztownych napraw jednostki napędowej. Nasi specjaliści nie tylko zaślepiają klapy wirowe „zaślepkami”, które dopasowane są do konkretnego modelu, ale także zajmują się wprowadzeniem zmian w sterowniku ECU i jego pełnym przeprogramowaniem. Dzięki temu usługa wyłączenia klap wirowych przebiega szybko i sprawnie, a co najważniejsze, przynosi wiele korzyści.

Wyłączenie klap wirowych Lublin i okolice

Jeżeli jesteś  zainteresowany zastąpieniem klap wirowych „zaślepkami” w swoim samochodzie zapraszamy do naszego warsztatu  położonego w Szczekarkowie (Lubartów), 30 km od Lublina.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Stawiamy na  zadowolenie naszych klientów oraz na najwyższy standard wykonania wszystkich prac zleconych przez Ciebie. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.