Loading
Nasze usługi
Usługa

Chiptuning

Modyfikacja parametrów sterowania samochodem, jakimi są moc i moment obrotowy silnika jest możliwa poprzez chiptuning. Sam proces polega na modyfikacji fabrycznego oprogramowania komputera sterującego silnikiem, a poprawnie przeprowadzony chiptuning pozwala na regulację i „uwolnienie” wyższych parametrów pojazdu, co przekłada się na zyskanie wielu korzyści odczuwalnych w trakcie codziennej eksploatacji pojazdu.

Czym jest chiptuning?

Producenci samochodów często pozostawiają w silnikach zapas w zakresie osiągania wielu parametrów, które można „uwalniać” w nowszych modelach lub dostosować je do posiadanego wyposażenia, wielkości czy masy określonego modelu auta. Z pomocą przychodzi tutaj, chiptuning. Stanowi on niezwykle skuteczny sposób na poprawę osiągów silnika poprzez znaczne zwiększenie jego mocy i momentu obrotowego, a także zmniejszenie zużycia paliwa. Proces chiptuningu realizowany jest elektronicznie i jest całkowicie bezpieczny, a jego przeprowadzenie pozwala na cieszenie się szeregiem korzyści, takich jak jazda znacznie szybszym i sprawniejszym pojazdem.

Chiptuning – jak wygląda?

Chiptuning realizowany w naszym zakładzie to kompleksowy proces modyfikacji fabrycznego oprogramowania komputera sterującego silnika, który polega na przeprogramowaniu sterownika w celu osiągniecia odpowiednich wartości w określonym zakresie. Wartości mocy i momentu obrotowego powinny być dobrane w sposób całkowicie bezpieczny dla silnika na postawie analizy jego stanu technicznego podczas pomiaru diagnostycznego, a także weryfikowane podczas testowania silnika pojazdu w hamowni.

Realizacja kompleksowego procesu chiptuningu składającego się z pomiaru diagnostycznego, modyfikacji parametrów silnika i ich weryfikacji pozwala nam na świadczenie wysokiej jakości usług w zakresie mapowania silników oraz popraw ich osiągów poprzez dobór parametrów całkowicie bezpiecznych dla silnika. W efekcie skutkuje to zyskaniem nowego życia jednostki napędowej charakteryzującej się podwyższonymi parametrami silnika przy zachowaniu stałego lub niższego poziomu spalania.

Pomiar diagnostyczny – dlaczego jest niezbędny?

Pomiar diagnostyczny to niezbędny etap realizacji procesu chiptuningu. W wielu przypadkach, przeprowadzona analiza pozwala na stwierdzenie, że zdecydowanie się na chiptuning nie przyniesie żadnych korzyści. Jest to zazwyczaj związanej z uszkodzeniem jednostki napędowej, która jest w znacznym stopniu osłabiona względem jej nominalnych parametrów fabrycznych.

Modyfikacja parametrów silnika w Lukchip – innowacyjny sprzęt i wykwalifikowana kadra

Posiadamy bogate doświadczenie w realizacji procesów mapowania silników oraz poprawy ich osiągów, które przeprowadzane są przy zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu. Kompleksowa chiptuning realizowany od diagnozy, przez modyfikację paramentów silnika, aż po testowanie go na hamowni pozwala to na efektywną modyfikacje oprogramowania silnika przy zapewnieniu najwyższej jakości procesu.

Realizacja kompleksowego procesu chiptuningu przekłada się na zapewnienie szeregu korzyści. Chiptuning przeprowadzany przez nas pozwala na uzyskanie efektów, takich jak:

– optymalizacja działania silnika,
– wzrost osiągów silnika,
– podwyższenie wydajności,
– podwyższenie elastyczności silnika,
– obniżenie zużycia paliwa.

Hamownia – weryfikacja jakości świadczonych usług, czyli profesjonalizm i dbałość o zadowolenie klientów

Weryfikacja realizowanych przez nas usług przeprowadzania jest na hamowni, gdzie testowany jest każdy samochodów po zrealizowanym procesie adaptacji parametrów sterownia silnikiem. Hamownia pozwala na zweryfikowanie modyfikowanego auta pod względem jego kondycji i sprawności. Obecność w naszej hamowni umożliwi weryfikację parametrów na bieżąco w czasie ich modyfikacji. Przekłada się to na uzyskiwania zadawalających wyników, a także możliwość ich kilkukrotnej poprawy, kiedy zachodzi taka potrzeba.