Loading
Nasze usługi
dezaktywacja zaworu EGR

Wyłączenie zaworu EGR

Zawór ERG tak naprawdę jest jednym z bardziej problematycznych elementów w pojeździe. To właśnie on może być przyczyną stopniowej utraty moc silnika, nadmiernego kopcenia czy częstego wchodzenia jednostki w tryb awaryjny. Wówczas jednym ze skuteczniejszych sposobów na rozwiązanie problemów z jednostką jest wyłączenie zaworu ERG. W wielu wypadkach, kiedy czyszczenie i regeneracja nie pomaga, to właśnie zaślepienie zaworu ERG okaże się słuszną decyzją.

Wyłączenie zaworu ERG- jak przebiega?

Usunięcie zaworu ERG nie jest zbyt wymagającym procesem, więc kierowcy nie muszą się obawiać tego, że samochód zostanie na kilka dni całkowicie unieruchomiony. Cały proces rozpoczyna się oczywiście od diagnostyki komputerowej. Wyłączenie zaworu ERG to mechaniczna ingerencja, a co za tym idzie, konieczne jest w pierwszej kolejności wykluczenie jakiejkolwiek usterki w okolicach układu. Dopiero po upewnieniu się, że wszystko funkcjonuje poprawnie, nasi specjaliści przechodzą do usunięcia zaworu ERG. Tak naprawdę usunięcie jest dość mylną interpretacją. Zawór jako sam element układu pozostaje bowiem w nienaruszonym stanie. Sama usługa polega na zaślepieniu go w taki sposób, by zachować przy tym maksymalną szczelność układu. Oczywiście samo zaślepienie zaworu recyrkulacji spalin nie jest jeszcze końcowym etapem wykonywanej usługi. Nie pozwoli to bowiem na to, by zupełnie pozbyć się problemu. Z tego też powodu fachowcy przystępują do ostatniego etapu czyli programowego wyłączenia ERG. Następuje to z poziomu sterownika ECU. Po tym procesie zawór ERG zostaje wyłączony, a samochód powinien pozbyć się uporczywych problemów.

Co daje wyłączenie zaworu ERG?

Wspomniane zostało, że zawór recyrkulacji spalin w pewnym momencie może działać poprawnie. Regeneracja i czyszczenie zaworu ERG również może nie przynieść pożądanych efektów. Pełna wymiana zaworu ERG na całkowicie nowy model jest z kolei zabiegiem niezwykle kosztownym. Wobec tego bezpieczne dla silnika wyłączenie zaworu ERG jest świetnym rozwiązaniem. W momencie kiedy:

  • silnik naszego pojazdu traci moc;
  • jednostka często wchodzi w tryb awaryjny;
  • jednostka wydziela nadmierne ilości spalin.

W powyższych przypadkach wyłączenie zaworu ERG staje się koniecznością. Taka sytuacja może nie tylko doprowadzić do pogłębienia już istniejącej awarii, ale także może negatywnie wpłynąć na kosztowny filtr cząsteczek stałych. Dzięki wyłączeniu zaworu ERG problemy z jednostką odejdą w niepamięć i odzyska ona swoją pierwotną wydajność.

Ile trwa wyłączenie zaworu ERG?

Korzystając z naszych usług, kierowcy mogą liczyć na pełny profesjonalizm i szybkość w działaniu. Dysponujemy bowiem odpowiednimi narzędziami, programami komputerowymi oraz doświadczeniem. Dzięki temu wyłączenie zawory ERG jesteśmy wstanie przeprowadzić w niezwykle krótkim czasie. Zwykle potrzebujemy około 1-1,5 godziny, by całkowicie wyłączyć problematyczny zawór recyrkulacji spalin i przywrócić jednostkę do jej poprawnego funkcjonowania. Auto nie będzie więc unieruchomione na dłuższy czas.

Wyłączenie zaworu ERG Lublin i okolice

Jeżeli jesteś  zainteresowanych dezaktywacją zaworu EGR w swoim samochodzie zapraszamy do naszego warsztatu  położonego w Szczekarkowie (Lubartów), 30 km od Lublina.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Stawiamy na  zadowolenie naszych klientów oraz na najwyższy standard wykonania wszystkich prac zleconych przez Ciebie. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.