Loading
Nasze usługi
STAGE1 - chiptuning

Kasowanie błędów DTC

Kierowcy często zmagają się ze świecącymi ikonkami, które nie gasną nawet po wyeliminowaniu usterki. Usunięcie pojawiającego się błędu na wyświetlaczu jest konieczne w kontekście bezpieczeństwa. Warto wobec tego udać się do warsztatu, który wykona tę usługę i usunie błędy DTC. Zajmujemy się kompleksowym kasowaniem błędów, posiadamy zarówno odpowiednie zaplecze techniczne, jak i niezbędną wiedzę. Przez lata funkcjonowania w branży zyskaliśmy cenną renomę.

Błędy tablicy DTC – zaufaj profesjonalistom

Błędy tablicy DTC (ang. Diagnostic Trouble Code) powiązane są z kilkoma tysiącami kodów. Pomimo że świecące się kontrolki często nas niepokoją, są niezbędne w kontekście poprawnego funkcjonowania oprogramowania systemu. Samochód wskazuje na diagnozę i podpowiada, który podzespół uległ awarii. Ponieważ wyczyszczenie sterownika silnika wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu chip tuningu, ważne jest, aby usuwania błędów DTC podjęli się profesjonaliści z odpowiednim doświadczeniem w branży. Święcące kontrolki na desce rozdzielczej powiązane są z komunikatami wysyłanymi przez system. Każda usterka powinna zostać odpowiednio zdiagnozowana. Po rozpoznaniu przyczyny można przejść do zwalczania wskazanej usterki. Obecnie każdy producent ma w obowiązku montować w nowych samochodach system diagnostyczny OBD II. Dzięki niemu dany model samochodu można poddać weryfikacji pod kątem błędów systemu. Wiąże się to również z kasowaniem błędów stałych z tablic DTC, które są zawarte w sterowniku.

Kasowanie błędów stałych DTC a odpowiednie zaplecze techniczne i doświadczenie

Kasowanie błędów stałych DTC wymaga odpowiedniego zaplecza. W tym kontekście bardzo ważne jest dysponowanie profesjonalnym sprzętem. Warto pamiętać, że osoby odpowiedzialne za kasowaniem błędów zazwyczaj usuwają je osobno. Ze zbiorczym kasowaniem wiąże się spore ryzyko uszkodzenia systemu, co sprawi, że samochód przestanie poprawnie działać lub praca systemu zostanie istotnie zaburzona. Równie ważne jest dysponowanie wiedzą obejmującą zakres budowy silnika i jego komponentów. Urządzenia diagnostyczne wykorzystywane w danym warsztacie muszą być wyposażone w odpowiednie certyfikaty, oprogramowanie natomiast musi spełniać podstawowe wymogi serwisowe.

Zdarzają się sytuacje, gdy poprzedni właściciel próbował coś ukryć w samochodzie lub z powodu niewystarczającej wiedzy doprowadził nieumyślnie do usunięcia całej tablicy. Wówczas pojawia się poważne zagrożenie dla kierowcy. Jeśli system nie pokazuje błędów, nie można poprawnie diagnozować pojazdu. Brak lampki kontrolnej na desce jest groźny szczególnie w kontekście czujników temperatury, spalin czy różnicy ciśnień. Warto zaznaczyć, że jeśli sterownik zostanie poprawnie zaprogramowany, można zainterweniować odpowiednio wcześnie w przypadku innych błędów tablic DTC.

Kasowanie błędów DTC Lublin i okolice

Jeżeli jesteś  zainteresowany czyszczeniem tablicy DTC w swoim samochodzie zapraszamy do naszego warsztatu  położonego w Szczekarkowie (Lubartów), 30 km od Lublina.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Stawiamy na  zadowolenie naszych klientów oraz na najwyższy standard wykonania wszystkich prac zleconych przez Ciebie. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.